کاهش میلیاردر های صنعت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲

19 آبان 1401

به گزارش خبرگزاری forbes، میلیاردرهای بازار کریپتوکارنسی در حال تبدیل شدن به یک نژاد کمیاب هستند. همان طور که به خاطر دارید در مای می میلادی ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم به بسیاری از ثروتمندان ارزهای دیجیتال اعلام کرد که دیگر یک میلیاردر نیست. از آن پس بسیاری از ثروتمندترین بنیانگذاران و میلیاردهای بازار ارز دیجیتال دارایی خالص خود را به دلیل بازار نزولی سال ۲۰۲۲ یا همان زمستان کریپتو از دست دادند.

بر اساس لیست منتشر شده مجله‌ی فوربس از ۴۰۰ فرد ثروتمند، میلیاردر های ارز دیجیتال از ۷ نفر در سال ۲۰۲۱ به ۴ نفر در سال ۲۰۲۲ رسیده است. این اتفاق که ناشی از سقوط ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ است همچنین باعث شده است که ثروت این افراد از ۵۵ میلیارد دلار به ۲۷ میلیارد دلار سقوط پیدا کند. بر اساس این لیست مدیر عامل صرافی FTX همچنان با دارایی ۱۷.۲ میلیارد دلار در صدر این حوزه قرار دارد.

این در حالی است که ذخایر ارزهای دیجیتال تحت تأثیر کاهش شدید قیمت‌ها پس از فروپاشی بلاک چین Terra در ماه‌های گذشته قرار گرفته‌اند. بیت کوین (BTC) بیش از ۷۰ درصد از رکورد بسته شدن رکورد خود یعنی ۶۹۰۰۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱ کاهش یافته است. در این شرایط آلت کوین‌های مهم در کنار بیت کوین سقوط کردند. اتریوم (ETH)، دومین دارایی دیجیتال، ۷۵ درصد نسبت به بالاترین سطح خود افت کرده است. سولانا (SOL)، کاردانو (ADA) و بایننس کوین (BNB) نیز همگی در وضعیت قرمز هستند.

در مجموع، ارزش تمام دارایی‌های بازار ارزهای دیجیتال از بیش از ۳ تریلیون دلار در نوامبر به ۹۶۷ میلیارد دلار در زمان نگارش این خبر بر اساس داده‌های Coinmarketcap کاهش یافته است. بازار نزولی امسال از برخی جهات بی سابقه است. این نشان دهنده ترکیبی از شرایط سخت اقتصاد کلان، تنش های ژئوپلیتیکی و تصمیمات مشکوک بنیانگذاران ارزهای دیجیتال است. شاخص ترس و طمع بیت‌کوین، ابزاری که سطوح حرکت در صنعت را ردیابی می‌کند، در حال حاضر «ترس شدید» را نشان می‌دهد.

عضویت در خبرنامه